Właściciele Bitcoinów w Hiszpanii, którzy mają ujawnić aktywa zgodnie z proponowanym projektem ustawy

Proponowany projekt ustawy jest częścią szerszej strategii zwalczania przestępstw finansowych w Hiszpanii.

Rząd hiszpański ogłosił dzisiaj, że przygotowuje projekt ustawy, która zmusi posiadaczy kryptokur walut do

do ujawnienia swoich udziałów, jak również wszelkich zysków osiągniętych dzięki aktywom kryptograficznym, według Reutersa.
5 najlepszych kryptograficznych wiadomości i funkcji w Twojej skrzynce odbiorczej każdego dnia.
Pobierz Daily Digest dla najlepszego rozszyfrowania. Wiadomości, oryginalne funkcje i wiele więcej.

Nowe zasady są częścią szerszej strategii rządowej mającej na celu walkę z oszustwami podatkowymi, jak twierdzi rzecznik rządu Maria Jesus Montero.

W czerwcu tego roku hiszpański rząd rozpoczął prace nad zmianą krajowych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, aby dostosować się do 5. dyrektywy UE w sprawie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Kryptoński król John McAfee Aresztowany i skazany za szylinga ICO

Przepisy te nakazują, aby wymiana kryptograficzna była rejestrowana w krajowym urzędzie regulacyjnym. Ponadto, giełdy kryptograficzne miały wykazywać procedury KYC zgodne z regulacjami.

Dzisiejsze ogłoszenie jest również konsekwencją posunięcia do wysłania 350 Bitcoinów do członków hiszpańskiego Kongresu Deputowanych. Wszystkie 350 członków zostało rzekomo wysłanych Bitcoin o wartości jednego euro w ramach inicjatywy mającej na celu promowanie zrozumienia Bitcoin i krypto. Które, jeśli nowy projekt ustawy przejdzie, będą musieli ujawnić.

Firma Crypto Ternio dołącza do programu VISA Fast Track
Ternio podąża za innymi firmami kryptograficznymi, takimi jak Fold on the program, ponieważ VISA kontynuuje swój cyfrowy push walutowy.

Ternio jest najnowszą firmą, która dołączyła do programu VISA Fast Track.
Dzięki współpracy z firmą VISA, Ternio może dostarczać rozwiązania płatnicze dla innych firm zajmujących się walutą cyfrową.
Partnerstwo to ma potencjał, aby pomóc globalnym, niebankowym firmom.

Ternio, firma dostarczająca realne zastosowania dla technologii Blockchain, staje się partnerem Fast Track Enablement VISA. Ternio postrzega ten ruch jako krok w kierunku ostatecznego celu, jakim jest masowe przyjęcie kryptografii.

Zanim Ternio przystąpiła do programu VISA Fast Track, inne firmy produkujące oprogramowanie kryptograficzne dołączyły do niego. Fold, który buduje główny nurt w zakresie masowej adopcji Bitcoinów, dołączył do programu VISA w kwietniu tego roku. Ponadto Cred, cyfrowa platforma pożyczkowo-kredytowa, dołączyła do programu VISA we wrześniu tego roku. Teraz Ternio stara się współpracować z jednym z najbardziej znanych narzędzi finansowych na świecie z kryptokurrency spacerem.
Bądź pierwszym, który spróbuje naszego żetonu nagrody.
Zarabiaj żetony biernie, kiedy czytasz. Wydawaj swoje żetony w naszym sklepie z nagrodami.

“Każdy wie, co to jest karta VISA. Usuwa to część “skromności” cyfrowych walut, ponieważ umożliwia klientowi pracę z narzędziami finansowymi, które już rozumie i używa na co dzień”, powiedział Ian Kane, dyrektor operacyjny i założyciel Ternio, Decrypt.
Karty VISA
VISA jest jednym z najbardziej znanych narzędzi finansowych na świecie.

W wyniku tego partnerstwa Ternio może teraz dostarczać rozwiązania płatnicze dla innych firm zajmujących się walutą cyfrową poprzez partnerstwo z VISA. “Każda firma zainteresowana wydaniem własnej karty może współpracować bezpośrednio z Ternio, aby tak się stało i mieć pewność, że wejdzie na rynek w sposób zgodny z przepisami”, powiedział Kane, dodając, że “Ternio umożliwi firmom z branży fintech wprowadzenie na rynek własnych produktów VISA szybciej i efektywniej”.
Bankowość dla osób nieposiadających rachunku bankowego

Wejście Ternio do programu VISA Fast Track obiecuje również dobre wieści dla osób nieposiadających rachunku bankowego.

Tradycyjny system finansowy jest od dawna obciążony systemami płatności datowanych i nadmiernymi opłatami. “Jeśli spojrzeć tylko na dane dotyczące przekazów pieniężnych, opłaty za przelewy wynoszą średnio prawie 7%! Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w 2019 roku ponad 550 miliardów dolarów zostało wysłanych jako przekazy pieniężne, to jest to ponad 38 miliardów w samych opłatach” – powiedział Kane.